Aktuální odběrový stupeň pro zemní plyn pro celé území ČR je: Základní odběrový stupeň.

Kariéra

Specialista, měření kvality plynu

NET4GAS je výlučným provozovatelem přepravní soustavy pro zemní plyn v České republice.

Popis pracovní pozice:

Jako člen týmu oddělení Obchodního měření plynu budete především zodpovídat za:

  • měření a protokolování kvality předaného/převzatého plynu na vnitrostátních a mezinárodních předávacích stanicích na území ČR v požadovaném termínu a kvalitě.
  • osazení a provoz měřících míst v předávacích bodech tak, aby byly splněny podmínky stanovené zákonem č. 505/1998 Sb., zákon o metrologii v platném znění a souvisejícími předpisy.
  • vedení evidence stanovených měřidel a je zodpovědný za dodržení lhůt ověření (především PGC).
  • vyčítání a přenos dat z měřidel do systémů AVE 2, MKPP, MOTL z PGC a dalších měřidel kvality plynu.
  • provádění analýzy kvalitativních vlastností zemního plynu - měření uhlovodíkového složení, sirných sloučenin, rosného bodu vody a uhlovodíků, kyslíku, minoritních složek, apod.
  • zajišťování technologické podpory rozvojovým akcím podle plánu obnovy a během rekonstrukcí.
  • dodržení lhůt ověření a kontrol jednotlivých měřidel v souladu s podmínkami propojovacích dohod.
  • zajištění tvorby a aktualizace technických podmínek měření v propojovacích dohodách na vnitrostátních a mezinárodních stanicích.
  • analýzy a rozbory zemního plynu pomocí různých analytických a instrumentálních metod - GC, GC-MS, je zapojen do AMS společnosti.

Zároveň budete působit v roli projektového manažera při rekonstrukcích měření kvality plynu u akcí malého rozsahu.

Kvalifikační požadavky:

  • Vysokoškolské vzdělání technického/chemického směru.
  • Praxe v plynárenském oboru výhodou.
  • Komunikační dovednosti.
  • Anglický jazyk - slovem i písmem.
  • Řidičský průkaz skupiny B.
  • Kreativita, schopnost samostatné i týmové práce.
  • Preciznost, dochvilnost, smysl pro detail.

Nadřízená pozice:

Manažer, měření kvality plynu

Místo výkonu práce:

Praha

Datum nástupu:

dohodou

Co Vám nabízíme?

  • zázemí úspěšné energetické společnosti
  • nadstandardní spektrum zaměstnaneckých benefitů
  • zaměstnanecký poměr na dobu určitou 2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou

Zasílejte, prosím, své životopisy v českém jazyce.

Kontakt

NET4GAS, s.r.o.
Martina Lehotská
Na Hřebenech II 1718/8
140 21  Praha-Nusle
Česká republika