Aktuální odběrový stupeň pro zemní plyn pro celé území ČR je: Základní odběrový stupeň.

Kariéra

Analytik pro plynárenský dispečink

NET4GAS je výlučným provozovatelem přepravní soustavy pro zemní plyn v České republice.

Popis pracovní pozice:

Hlavní zodpovědností nabízené pozice je kompletní vyhodnocení provozu a řízení přepravní soustavy zemního plynu. Při této činnosti úzce spolupracuje s ostatními odbornými útvary společnosti, zejména Obchodní měření plynu a Provoz obchodu. Vypracované reporty jsou určeny nejen pro potřeby řízení soustavy, ale i pro strategické rozhodování na „nejvyšší“ úrovni.

V rámci své činnosti vykonáváte různorodé analytické činnosti, při nichž musíte pochopit všechny zákonitosti přepravy plynu, a to jak fyzikální, tak i obchodní.

V neposlední řadě jste spoluzodpovědný za vypracování a koordinaci plánu odstávek technologických zařízení na přepravní soustavě. V průběhu této činnosti spolupracujete nejen s oddělením údržby plynárenské soustavy, ale i se zástupci z dispečinků propojených plynárenských soustav.

Mezi vaše dílčí činnosti bude např. patřit:

  • Vypracování a spravování přehledu předběžných a konečných dat o přepravě plynu
  • Vypracování měsíčních a ročních reportů o přepravě plynu, plánu nákupu a prodeje plynu
  • Spolupráce na provádění výpočtů kapacity sítě, zpracování provozních měsíčních hlášení dispečinku.
  • Spolupráce na činnostech souvisejících s přípravou a odsouhlasením Plánu údržby a Plánu odstávek technologických zařízení
  • Spolupráce s dispečery na směnách s cílem zajistit plynulý provoz dispečinku, kontinuitu informací mezi jednotlivými směnami při plánování a realizaci odstávek na přepravní soustavě.

Kvalifikační požadavky:

  • SŠ + 3 roky praxe, příp. VŠ absolvent
  • Komunikativní znalost anglického jazyka
  • RJ nebo NJ výhodou
  • Výborná znalost matematiky a statistiky výhodou
  • Praxe v oboru výhodou
  • Řidičský průkaz sk. „B“
  • Expertní znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)

Co Vám nabízíme?

  • zázemí úspěšné energetické společnosti
  • nadstandardní spektrum zaměstnaneckých benefitů
  • zaměstnanecký poměr na dobu určitou 2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou

Zasílejte, prosím, své životopisy v českém jazyce.

Kontakt

NET4GAS, s.r.o.
Martina Lehotská
Na Hřebenech II 1718/8
140 21  Praha-Nusle
Česká republika